Biškopji izstājas no “Zemnieku saeimas”
Latvijas Biškopības biedrības valde pieņēmusi lēmumu izstāties no biedrības “Zemnieku saeima”. Vairāk nekā gadu ilgā sadarbība nav devusi vēlamos rezultātus biškopības nozares attīstībā, turklāt “Zemnieku saeima” virzījusi vairākus biškopības nozarei nelabvēlīgus lēmumus. Piemēram, Biškopības biedrība atbalsta un veicina ilgtspējīgu lauksaimniecisko ražošanu, bet “Zemnieku saeima” atbalsta videi un bitēm kaitīgu pesticīdu lietošanu. Latvijas Biškopības biedrība ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno 2717 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas nozares.
Arī Balvu puses biškopji atzīst, ka Latvijas Biškopības biedrība 2011.gada rudenī, iestājoties biedrībā “Zemnieku saeima”, izvirzīja mērķi strādāt kopīgi, lai mazinātu pesticīdu lietošanas pārkāpumus un uzlabotu biškopju un graudaudzētāju sadarbību. Tagad nākas secināt, ka ZS nerūpējas par visu biedru interešu aizstāvēšanu, neatbalsta ilgtspējīgu, videi draudzīgu lauksaimniecisko ražošanu un ir pret Eiropas Komisijas priekšlikumu aizliegt videi un bitēm kaitīgos neonikotinoīdu grupas pesticīdus. Latvijas Biškopības biedrība sadarbosies ar citām lauksaimnieku organizācijām, kuras atbalsta videi draudzīgu un ilgtspējīgu lauksaimniecisko ražošanu.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!