Piedalās mūzikas konkursā “Balsis”
15.martā Ludzā notika vokālās mūzikas konkursa “Balsis” otrā kārta jeb Latgales reģiona posms. Balvu novadu tajā pārstāvēt izvirzīja Tilžas vidusskolas vokālo ansambli “Varbūt”. Dalībniekiem bija jāgatavo trīs dziesmas, bet jāizpilda divas. Obligātā dziesma – latviešu tautasdziesmas apdare a cappella, un divas brīvas izvēles dziesmas, no kurām viena ir latviešu autora oriģināldziesma vai latviešu tautasdziesmas apdare. Vokālais ansamblis “Varbūt” izpildīja divas latgaliešu tautasdziesmas Lindas Vītolas apdarē – “Četri ceļi dabasūs” un “Eima, eima moseņas”, par kurām saņēma augstu kompetentas žūrijas vērtējumu – iegūta 1.pakāpe ar 46,95 punktiem. Konkursantus vērtēja Jānis Grigalis – diriģents, pedagogs, tautas mūzikas instrumentu ansambļu speciālists; Irēna Nelsone – mūzikas pedagoģe, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas metodiķe un lektore; Mārīte Puriņa – mūzikas pedagoģe, vokālās grupas “Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja; Antra Strikaite – Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece, projekta vadītāja. Rezultāts iepriecina, jo skates jau notikušas Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē, un tas ir augstākais punktu skaits, kāds iegūts. Kaut gan fināla dalībniekus paziņos tikai 5.aprīlī, droši var teikt, ka ansamblis “Varbūt” tajā ir iekļuvis. Vēl konkursā Ludzā piedalījās Baltinavas ansamblis “Vērmelīte” (41,56 punkti) un Rugāju vidusskolas ansamblis “Pustonis” (39,81 punkts).
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!