Apmainīsies ar informāciju par pārkāpumiem ārzemēs
9.aprīlī valdība atbalstīja jaunu regulējumu, kas veicinās informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem starp Eiropas Savienības (ES) valstīm. Izmaiņas normatīvajos aktos attieksies uz transportlīdzekļu īpašniekiem (turētājiem, vadītājiem), kuri citā ES dalībvalstī pārsniegs atļauto braukšanas ātrumu, nelietos drošības jostas vai aizsargķiveres, neievēros luksofora aizliedzošās gaismas signālu, vadīs transportlīdzekli alkohola reibumā, narkotisko un citu apreibinošo vielu ietekmē, izmantos neatļautu braukšanas joslu, kā arī transportlīdzekļa kustības brīdī lietos tālruni. Kompetentās iestādes Latvijā būs tiesīgas izmantot citu ES dalībvalstu transportlīdzekļu reģistrācijas datus (datus par transportlīdzekli, tā īpašnieku un turētāju), kā arī piešķirt citām ES dalībvalstīm tiesības izmantot minēto informāciju. Sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem piemēros tādā apmērā, kā to paredz ES dalībvalsts, kurā ceļu satiksmes noteikumi būs pārkāpti. Grozījumi stāsies spēkā šī gada 7.novembrī.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!