Mopēdisti noteikumus pārkāpj biežāk
Pēdējo gadu laikā ievērojami pieaudzis reģistrēto mopēdu skaits. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija liecina, ka līdz šī gada sākumam Latvijā reģistrēti vairāk nekā 23 tūkstoši mopēdu, kas ir par 25% vairāk nekā motociklu. Mopēdu vadītājiem par pārkāpumiem ceļu satiksmē pērn sastādīts arī divas reizes vairāk protokolu, nekā motociklu vadītājiem. Tāpat līdz ar mopēdu skaita pieaugumu palielinājies arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti mopēdu vadītāji. Piemēram, 2012.gada “mopēdu bilance” ir salīdzinoši nepatīkama – 150 negadījumi ar cietušajiem, kā arī trīs bojāgājušie, no kuriem viens bija septiņus gadus jauns zēns. Turklāt gandrīz puse jeb 47% no visiem avārijās cietušajiem ir gados jauni mopēdisti vecumā no 14 līdz 20 gadiem.
Valsts policijas (VP) Balvu iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Modris Zaķis pastāstīja, ka arī mūspusē mopēdistu – pārkāpēju ir vairāk, nekā cilvēku, kuri pārvietojas ar jaudīgākiem spēkratiem -motocikliem. Tiesa, to var izskaidrot ar vienkāršu matemātiku – Ziemeļlatgalē cilvēki doties braucienā vairāk iecienījuši ar mopēdiem, jo ceļu satiksmē motociklistu skaits ir salīdzinoši mazāks.
Iedzīvotāji arī jautā, vai nepieciešamas tiesības, lai pārvietotos ar mopēdu? Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Gulbenes reģionālās nodaļas priekšnieks Jānis Raibekazs informēja,- ja iegūtas B vai augstākas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, ar mopēdu ceļu satiksmē drīkst piedalīties. Savukārt, ja tiesību nav, nepieciešams iegūt mopēda vadīšanas apliecību. Tuvākā vieta Balviem, kur var pieteikties un nokārtot eksāmenu, ir Gulbene.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!