Pirmdiena, 22. jūnijs 2026 Balvi
Aktuāli
VadUguns.lv

Meklēt Vaduguns

Valdība piesaka karu kurmjiem – tos oficiāli drīkstēs iznīcināt

Turpmāk kurmjus pielīdzinās kaitīgajiem grauzējiem, līdz ar to uz šiem dzīvniekiem vairs neattieksies “Dzīvnieku aizsardzības likumā” definētais aizliegums nogalināt dzīvniekus,- paredz valdības pieņemtie grozījumi likumā.
Likuma grozījumi paredz, ka turpmāk aizliegums iznīcināt dzīvniekus attieksies ne tikai uz kaitīgajiem grauzējiem un kukaiņiem, bet arī uz kurmjiem. Kā skaidroja Zemkopības ministrijas pārstāvji, grozījumi izstrādāti, lai ļautu lauksaimniekiem un dārzu īpašniekiem ar atļautiem līdzekļiem cīnīties pret kurmju nodarītajiem bojājumiem. Jautājums par kurmjiem tika aktualizēts pagājušajā vasarā, kad vairāki vides aizstāvji vērsās atbildīgajās iestādēs, aicinot vērtēt, vai netiek pieļauti likuma pārkāpumi, kurmjus spridzinot.
Tāpat grozījumi nosaka:  lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, Zemkopības ministrijā tiks veidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.
Padomes sastāvā būs valsts pārvaldes iestāžu, zinātnisko iestāžu, dzīvnieku aizsardzības biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes nolikums jāizstrādā un jāapstiprina valdībā līdz šī gada 1.oktobrim. Likumprojekta tiesiskais regulējums attieksies uz dzīvnieku aizsardzības organizācijām, zinātniskajām institūcijām un jebkuru iedzīvotāju grupu.

Atbalsti vietējo žurnālistiku Abonē «Vaduguns» un lasi visu novada svarīgāko — digitālais saturs no 1,99 €/mēn.
VA
Vaduguns

Ziemeļlatgales ziņu komanda. Rakstām par to, kas notiek tuvāk mājām — sabiedrību, kultūru, sportu un cilvēkiem.

Sazināties ar redakciju →

Komentāri

Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!