Trūkst speciālistu
Latvijas slimnīcās, it īpaši reģionos, speciālistu trūkums ir sasniedzis kritisko robežu. Latvijas Slimnīcu biedrības speciālisti uzskata, ja Veselības ministrija nekavējoties nesāks rīkoties, reģionu iedzīvotāji paliks bez veselības aprūpes, tostarp bez neatliekamās medicīniskās palīdzības. Pēdējo trīs gadu laikā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai ir pievienojies tikai viens jauns speciālists pēc rezidentūras – infektologs. Apvienībai šobrīd nepieciešami gandrīz visu specialitāšu ārsti – ķirurgi, anesteziologi, internisti, traumatologi, psihiatrs un citi. Līdzīgi ir arī citās slimnīcās. “Ja šāda tendence turpināsies, drīz var iestāties bezizeja un var nākties slēgt atsevišķas slimnīcu nodaļas un pat slimnīcas, jo nebūs, kas tajās strādā,” brīdina mediķi.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!