Iespēja strādāt vasaras brīvlaikā
Labā ziņa skolēniem un viņu vecākiem – šovasar pēc 5 gadu pārtraukuma Nodarbinātības Valsts aģentūra (NVA) atjauno skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā! Ar NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs jaunieši vecumā no 15 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums norisināsies no 2. jūnija līdz 29. augustam, viena skolēna dalības ilgums – 1 mēnesis.
Darba devēji – pašvaldības, biedrības, nodibinājumi un komersanti – aicināti pieteikt darbavietas skolēniem vasaras brīvlaikā.
NVA darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru pusi algas skolēnam maksā darba devējs, arī nodokļus no darba algas nomaksā darba devējs. Protams, darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu.
NVA nodrošinās dotāciju ikmēneša darba algai arī skolēnu darba vadītājam. Tāpat NVA apmaksās skolēna veselības pārbaudes, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm. Pasākuma laikā NVA nodrošina skolēnu apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbavietā.
Skolēnu pieteikšanās plānota no maija vidus paredzot, ka pieteikties pasākumam jaunieši varēs elektroniski NVA mājaslapā vai klātienē filiālē. NVA Balvu filiālē plānots iesaistīt 121 skolēnu.
Savukārt Balvu novada pašvaldība dos iespēju strādāt vasarā 96 Balvu novadā deklarētiem skolēniem, kuri mācās vispārizglītojošās vai profesionālās mācību iestādēs un uz nodarbinātības pasākuma uzsākšanas brīdi ir sasnieguši 15 gadu vecumu. Balvu pilsētā nodarbinās 36 skolēnus; Kubulu, Bērzpils, Tilžas pagastos – 8 skolēnus; Vīksnas, Vectilžas, Krišjāņu, Briežuciema pagastos – 6 skolēnus; Lazdulejas, Bērzkalnes un Balvu pagastos – 4 skolēnus. Vecākiem vai aizbildņiem aizpildīta pieteikuma anketa, kas atrodama Balvu novada pašvaldības mājaslapā, kā arī ārsta izziņa par veselības stāvokli jānogādā Balvu Bērnu un jauniešu centrā vai Balvu novada pagastu pārvaldēs līdz 23.maijam. Priekšrocības būs skolēniem ar pozitīviem sasniegumiem mācībās un ārpusstundu aktivitātēs, ar labu uzvedību, bez neattaisnotiem kavējumiem, kā arī skolēniem, kuri piedalās pozitīvas vietējās kultūrvides veidošanā.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!