Biškopji gatavojas braucienam
Latvijas Biškopības biedrības Balvu nodaļas vadītājs Jānis Kuprišs organizē braucienu uz pavasara konferenci, kas notiks 21.martā Rāmavā. Tur būs iespēja uzzināt aktuālāko informāciju biškopības jomā, kā arī iegādāties inventāru un biškopībā nepieciešamo aprīkojumu.
Iestājoties siltākam laikam, kad temperatūra plusos, bišu mājiņās sākas rosība. J.Kuprišs atgādina, ka pēc garās ziemas dravniekiem, kuri to vēl nav izdarījuši, jāapseko bišu stropi. Viens no svarīgākajiem darbiem ir pārbaudīt barības krājumus. Ja gaisa temperatūra ir ap plus 8 grādiem pēc Celsija, viegli var pielietot dūmus. Ja barību atrod malējās apkārēs, nav iemesla satraukties, bet, ja šīs kāres tukšas, visticamāk, barības krājumi ir niecīgi un saimi drīzumā var piemeklēt bads. Praktiķi stāsta, ka tieši martā un aprīlī bišu saimes visbiežāk iet bojā no bada. Ja nav pieejamas barības kāres, atliek vien saimi piebarot mākslīgi. “Cik bitenieku, tik atziņu un pieredzes. Visi viņi gudri,” atzīst biedrības vadītājs Jānis Kuprišs.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!