Sods par zemes neizmantošanu lauksaimniecībā
Zemkopības ministrija ir sagatavojusi izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz soda sankcijas. Izmaiņas paredz uzlikt sodu tiem, kuri pēc 2014. gada 1.novembra ir ieguvuši īpašumā zemi, taču neizmanto to lauksaimnieciskajā darbībā vai zemes dzīļu izmantošanai. Gadījumā, ja zeme pirms tās iegādes iepriekšējā vai pašreizējā gadā bijusi pieteikta vienotajiem platību maksājumiem vai tiešajiem maksājumiem, bet gada laikā pēc zemes iegādes nav uzsākta lauksaimnieciskā darbība, fiziskajām personām var uzlikt sodu no 360 līdz 720 eiro, bet juridiskām personām – no 720 līdz 1080 eiro. Savukārt, ja zeme pirms tās iegādes nebija pieteikta maksājumiem, bet triju gadu laikā tur netiek uzsākta lauksaimnieciskā darbība, fiziskajām personām paredzēts sods no 180 līdz 360 eiro, bet juridiskām – no 360 līdz 720 eiro. Izmaiņas likumā vēl skatīs Saeima. Paredzams, ka tās stāsies spēkā ar šī gada 1.novembrī.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!