Kā rīkoties, ja ar transportlīdzekli uzbraukts dzīvniekam?
Aizvadītajās dienās interneta medijos varēja lasīt par gadījumu, kad Rīgā kāds autovadītājs pārvietojās ar automašīnu, kuras priekšējā bamperī bija iesprūdis notriekts meža dzīvnieks. No šādiem negadījumiem nav pasargāts neviens autovadītājs, tostarp mūspusē, tādēļ Valsts policija skaidro, kā šādās reizēs rīkoties.
Autovadītājiem jāņem vērā – ja notriekts dzīvnieks, neatkarīgi no tā, tas ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks, par notikušo noteikti jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110. Jo savlaicīgāk par notikušo paziņo likumsargiem, jo mazāka iespējamība, ka notiks vēl kāds ceļu satiksmes negadījums, citiem autovadītājiem nepamanot notriekto dzīvnieku. Likumsargi par notikušo informēs attiecīgos dienestus, kas dzīvniekam nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību vai to nogādās utilizēšanai.
Pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Ceļu satiksmes negadījums likumā definēts kā ceļu satiksmē noticis nelaimes gadījums, kurā iesaistīts vismaz viens transportlīdzeklis, tā rezultātā cietis vai gājis bojā cilvēks, ja nodarīti zaudējumi fiziskās vai juridiskās personas mantai vai videi, vai noticis kāds cits negadījums, kurā iesaistīts transportlīdzeklis, piemēram, tas notriecis dzīvnieku. Tāpat likums nosaka, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku to nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!