Dārgie Vjetnamas pilsoņi
Laikrakstā “Vaduguns” nereti informējam par Vjetnamas pilsoņiem, kuri aizvien biežāk nelikumīgi cenšas šķērsot robežu arī mūspusē. Kopumā no pagājušā gada septembra Latvijā pāri zaļajai robežai centušies iekļūt teju 200 Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņu, kuri, kā informē Valsts robežsardzes pārstāvji, mūk no nabadzības un mūsu valstij rada vairāku tūkstošu eiro lielus izdevumus.
Valsts robežsardzes dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks Mariks Petrušins spriež, ka likumsargiem izdodas aizturēt līdz 80 % pārkāpēju. Kopumā šogad nepilnos piecos mēnešos nelegālie imigranti aizturēti vairāk, nekā visa aizvadītā gada laikā. Savukārt Vjetnamas pilsoņu galamērķis ir nevis kāda no Eiropas rietumvalstīm, bet gan Polija, kur vjetnamiešiem jau no padomju laikiem izveidojusies spēcīga kopiena. Pirmais bēgšanas posms ir iekļūšana Krievijā, kur vjetnamieši sameklē pavadoņus nokļūšanai Eiropā. Turklāt ar cilvēku kontrabandu nodarbojas dažādu valstu pilsoņi. Robežsargi, tostarp Viļakas pārvaldes amatpersonas aiztur ne tikai krievus, poļus, igauņus un lietuviešus, bet arī latviešus. Cena šādam nelegālajam ceļojumam no Vjetnamas līdz galamērķim nav maza – aptuveni 10 000 eiro. “Pēc aizturēšanas robežpārkāpēji nonāk Daugavpils Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā. Tā ir slēgta tipa iestāde, bet ne cietums. Aizturētajiem ir labiekārtotas telpas ar virtuvi, atpūtas telpu, trenažieru zāli. Pieejams arī telefons un internets, un kopumā centrā ir 84 vietas. Tālāk aizturēto liktenis ir dažāds. Ja ir pietiekami pierādījumi par nelegālu robežas šķērsošanu, personu nosūta atpakaļ kaimiņvalstī. Ja tas neizdodas, imigrantus iesēdina lidmašīnā un nosūta uz dzimteni. Tas maksā līdz 2500 eiro par vienu Vjetnamas pilsoni,” stāsta M.Petrušins. Jāpiebilst, ka līdz šim nelegālo imigrantu uzturēšanas un izraidīšanas izmaksas sedza ar Eiropas finansējumu. Tomēr nauda beigusies un tagad jāmaksā no valsts budžeta.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!