“Ja dzer, tad nebrauc!”
13.jūnijā ar simbolisku dzērājšoferu zārka aiznaglošanu, pieminot pagājušajā gadā bojāgājušos, atklāja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņu pret braukšanu dzērumā “Ja dzer, tad nebrauc!”. Tās mērķis ir samazināt transportlīdzekļu vadītāju skaitu, kuri pie stūres sēžas alkohola un citu apreibinošo vielu ietekmē, un Līgo un Jāņu dienu svētkus nosvinēt bez bojā gājušajiem.
Latvijā joprojām ir augsts reibumā aizturēto transportlīdzekļu vadītāju skaits. 2012.gadā par braukšanu reibumā aizturēja 9389 vadītājus, no kuriem 96% bija stiprā dzimuma pārstāvji. Pērn alkohola reibumā izraisīti arī 514 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā 25 cilvēki, savukārt ievainojumus un citas traumas guva 277 cilvēki. Savukārt šī gada piecos mēnešos, kā liecina CSDD un Valsts policijas (VP) apkopotā informācija, notikušas jau 204 avārijas, kurās iesaistīti dzērājšoferi. Tas, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, ir par 8% vairāk. Jāpiebilst, ka šogad dzīvību zaudējuši trīs autovadītāji, kuri bija alkohola reibumā.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!