Lai atgūtu vadītāja tiesības, būs jāpapūlas
Lai atjaunotu savas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kas atņemtas uz laiku līdz vienam gadam, šoferiem no nākamā gada aprīļa būs jākārto teorētiskais ceļu satiksmes noteikumu eksāmens. Šādas izmaiņas Ceļu satiksmes likumā pieņēma Saeima galīgajā lasījumā.
Līdz šim nebija noteikta speciāla kārtība, kā personas var atjaunot savas autovadītāja tiesības, kas atņemtas uz laika periodu līdz vienam gadam. Likums noteica tikai tiesību atjaunošanas procedūru personām, kurām tās atņemtas uz vienu gadu vai ilgāk, kā arī par braukšanu alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē uz jebkādu termiņu. Likumprojekta autori norādīja, ka šādi grozījumi nepieciešami, ņemot vērā pašreizējo nelabvēlīgo situāciju uz ceļiem. Jaunā kārtība nodrošinās, ka persona, kura noteiktu laiku nav piedalījusies ceļu satiksmē, atjauno teorētiskās zināšanas satiksmes noteikumos. Turpmāk autovadītāji, braucot mašīnā, nedrīkstēs darboties arī ar piezīmjdatoriem, planšetdatoriem un viedierīcēm. Šīs izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī. Līdz šim šoferi pie stūres nedrīkstēja runāt pa telefonu, ņemot rokā tālruņa klausuli, kā arī atvērt apturēta transportlīdzekļa durvis, ja tas apdraud satiksmes drošību. Tāpat izmaiņas paredz, ka transportlīdzekļa īpašniekam turpmāk būs tiesības apstrīdēt soda piemērošanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, ja automašīnas īpašnieks nav vadījis transportlīdzekli pārkāpuma izdarīšanas brīdī. Šis regulējums ir precizēts, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu.
Jāpiebilst, ka turpmāk automašīnās, iespējams, aizliegs arī smēķēt.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!