Mūspusē motopolicistu nebūs
26.aprīlī notika simboliska motopolicistu sezonas atklāšana. Kopumā uz Latvijas ceļiem šajā sezonā, kas ilgst no aprīļa līdz oktobrim, strādās 38 Valsts policijas (VP) motopolicisti. VP Balvu iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Modris Zaķis, taujāts, vai policisti uz motocikliem ceļu satiksmi uzraudzīs arī mūspusē, pastāstīja, ka Ziemeļlatgalē motopolicistu reidi nav plānoti. “Dotajā brīdī VP Latgales reģiona rīcībā ir divi motocikli, kurus pārsvarā izmanto, lai satiksmi uzraudzītu reģiona lielākajās pilsētās – Daugavpilī un Rēzeknē. Jāteic, ka es arī neredzu nepieciešamību mūspusē reidos doties ar motocikliem. Savulaik motocikli gan bija arī Balvu policijai,” pastāstīja M.Zaķis.
Jāpiebilst, ka motopolicisti strādā un var veikt tādas pašas darbības un pārbaudes kā VP autoekipāžas – apturēt vadītājus, strādāt ar alkohola testiem, rokas radariem un veikt citas nepieciešamās darbības. Motopolicisti vairumā gadījumu strādā pāros, diviem motopolicistiem veidojot vienu posteni. Salīdzinot ar automašīnām, motocikli var vieglāk un ātrāk pārvietoties pilsētā, tāpēc arī pārkāpējus iespējams izsekot operatīvāk. Tāpat motopolicistu darbs ir nozīmīgs cīņā ar pārkāpējiem – motociklistiem, kurus autoekipāžām ne vienmēr izdodas saukt pie atbildības.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!