“Kur paliek nozāģētie koki pēc trašu tīrīšanas?”
Laikraksta “Vaduguns” redakcijai piezvanīja kāds lasītājs, kurš interesējas, kur paliek nozāģētie koki pēc elektrolīniju trašu tīrīšanas?
AS “Sadales tīkls” komunikācijas speciāliste TATJANA SMIRNOVA pastāstīja, ka nozāģētie koki paliek zemes īpašnieka rīcībā: “Visbiežāk nocirstie koki, krūmi un zari tiek atstāti elektrolīniju trašu malā, bet zemes īpašniekiem ar darbu veicējiem iespējams arī vienoties par to apstrādāšanu.”
Jāpiebilst, ka zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam 15 dienu laikā pēc viņa informēšanas par trases tīrīšanas darbu veikšanu, nepaužot savu gribu rīkoties ar nocirstajiem krūmiem, elektrisko tīklu īpašnieks vai valdītājs ar šiem krūmiem tiesīgs rīkoties pēc saviem ieskatiem (atstājot tos trasē vai sasmalcinot), uzturot trasi tādā stāvoklī, kas nodrošina elektrolīnijas drošu ekspluatāciju. Savukārt, ja kokus aizsargjoslā ārpus gaisvadu elektrolīnijas trases cērt zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, vismaz 15 dienas pirms koku ciršanas zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam par to jāinformē elektrisko tīklu īpašnieks. Elektrisko tīklu īpašnieks vai valdītājs, saņemot šādu informāciju, nepieciešamības gadījumā organizē un veic attiecīgo elektrolīniju atslēgumus bez maksas.
Plašāku informāciju var atrast AS “Sadales tīkls” interneta mājaslapā www.sadalestikls.lv.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!