Lauksaimnieki apmeklē semināru
5.septembrī Viļānos notika seminārs – ideju forums “Latvijas mazās lauku saimniecības. Kā BŪT!”. Tajā piedalījās arī vairāki mūsu puses lauksaimnieki. Rugāju novada lauku attīstības konsultante Velta Leone atzīst, ka seminārs bija vērtīgs, apmeklētāji uzzināja jaunu informāciju un guva idejas turpmākajam darbam. “Biznesā ir tikai viens kungs, un tā ir nauda, – viena no atziņām, kas izskanēja no projektu vadītāja un finanšu administratora Dzintara Vaivoda teiktā,” saka V.Leone.
Ar Lauku saimniecību aptaujas rezultātiem (bija apjautāti 1000 mazo saimniecību īpašnieki) klātesošos iepazīstināja Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta pārstāve, uzsverot, ka finanšu pieejamība ir nozīmīgākais šķērslis mazo lauku saimniecību attīstībai. Hipotēku bankas pārstāve informēja par bankas administrētajām atbalsta programmām biznesa izaugsmei. Seminārs turpinājās divās darba grupās, kur meklēja gan idejas saimniecību attīstībai, gan risinājumus finanšu piesaistei, lai idejas īstenotu. Semināra dalībnieki stāstīja savu pieredzi, uzsākot saimniekošanu, kā arī atklāja iemeslus, kāpēc saimniekošana nenes tik lielu peļņu, kā vēlētos. Seminārā piedalījās lielākoties piensaimnieki, bet bija arī bitenieki, gaļas lopu audzētāji un dārzkopji.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!