Mammas, vāriet rītos bērniem putras!
Pētījums skolās atklāj, ka cītīgākās putras ēdājas jaunākajās skolas klasēs ir meitenes. Viņas vismaz trīs reizes nedēļā uzturā lieto putras. Starp iecienītākajām ir auzu pārslu, mannas un rīsu. Kā garšīgākā piedeva minēts ievārījums, sviests, augļi un rieksti. Pētījumā arī secināts, ka tieši vecāki veicina neveselīgus ēšanas ieradumus, jo aizņemtības vai slinkuma pēc bērnus uz skolu palaiž bez mājās gatavotām garšīgām brokastīm un putras nevāra.
Lūk, kādi vērojumi ir ēdināšanas uzņēmuma SIA “Senda Dz” šefpavārei Guntrai Ozoliņai Balvu pamatskolā. Skolā bērnus ar putrām baro launagā, piedāvājot mannas, auzu putras, arī makaronus piena zupā, miežu putraimu zupu. Novērots, ka šie ēdieni garšo aptuveni pusei ēdāju. G.Ozoliņa viennozīmīgi pārliecināta, ka visi graudu ēdieni ir ļoti veselīgi, tos būtu jāēd ikvienam bērnam katrā ģimenē. Tādēļ viņu ļoti izbrīnī pie galda skolēnu uzdotais jautājums: “Kas tas par ēdienu?” Tātad daudzas mammas rītos bērniem nepasniedz auzu vai kādu citu putru, ja bērni nezina, kāda izskatās biezputra. Arī uz pankūkām, kā varētu domāt, bērni īpaši nekrīt. Sākotnēji daudziem brīnums bijis kakao ķīselis, kas palēnām sāk iegaršoties. Visatsaucīgāk skolēni uzņem augļu sulas uzpūteni ar pienu un “Kellogs” pārslas. Šefpavāres secinājums tāds, ka mājās vecākiem ar bērniem vairāk jārunā par veselīgiem ēdieniem, tie ir jāgatavo un bērni jāiemāca tos regulāri ēst.
Komentāri
Vēl nav komentāru. Esi pirmais, kas pievieno viedokli!